03 / Червень, 2019

Відсьогодні рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення.

Водночас зараз розробляється план імплементації нової редакції «Українського правопису». Цим документом, зокрема, буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес. Але хочемо нагадати, що найближчі 5 років питання на ЗНО стосуватимуться лише тих норм, які не змінилися.

Нагадуємо, раніше на засіданні Уряду було затверджено нову редакцію Українського правопису (постанова Кабінету Міністрів України прийняв постанову від 22 травня 2019 року № 437 «Питання українського правопису», якою схвалено нову редакцію «Українського правопису»).

Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 416.

У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000 пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, окремих громадян.

Джерело

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)