22 / Жовтень, 2018
17 жовтня Комітет Верховної Ради України з питань бюджету розглядав питання щодо підготовки до першого читання законопроекту про Державний бюджет України на 2019 рік. Під час засідання Комітету представник АМУ в парламенті, Голова міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування», голова підкомітету з питань місцевих бюджетів Іван Куліченко наголосив на необхідності вирішення проблеми компенсації місцевим бюджетам у 2018 році з державного бюджету втрат від встановлених державою пільг зі сплати плати за землю за земельні ділянки, надані залізницям у межах смуг відведення, гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин.
 
Нагадаємо, у 2017 році до Податкового кодексу України були внесені зміни щодо надання пільг 25% зі сплати плати за землю за земельні ділянки Укрзалізниці та іншим підприємствам. До АМУ почали надходити численні звернення від громад щодо втрат місцевих бюджетів внаслідок цих змін. Такі втрати у поточному році склали 1,2 млрд грн.​
У Зверненні АМУ до вищих органів влади за підсумками Дня Діалогу з владою, що відбувся 24-25 вересня 2018 року у Тернополі, враховано питання щодо виключення на 2019 рік норми, що зменшує розмір плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин до 25 відсотків земельного податку (пункт 284.4 ст. 284 ПКУ).

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)