28 / Лютий, 2019
27 лютого у Ржищівській міській об'єднаній територіальній громаді Київської області пройшло друге засідання Робочої групи з розробки Стратегії розвитку Ржищівської міської об'єднаної територіальної громади.
Зі вступним словом до учасників звернулася в.о.міського голови Чорненька Крістіна Іванівна, яка привітала всіх присутніх, висловила слова вдячності учасникам за проведений аналітичний етап роботи стратегічного планування в рамках проекту «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», який реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом, в рамках якого здійснюється розроблення Стратегії, плану заходів з її реалізації та відповідних систем моніторингу.
Консультант зі стратегічного планування Людмила Євсєєва презентувала присутнім розроблений Профіль Ржищівської об'єднаної територіальної громади.
Експерт з місцевого економічного розвитку Наталія Бойко ознайомила учасників з результатами опитувань, а саме:
1.Звіт за результатами опитування 125 жителів громади.
2. Звіт за результатами опитування 26 лідерів громади.
3.Звіт за результатами опитування 13 представників підприємств та підприємців, у тому числі 2 середніх промислових виробничих підприємства.
 
У другій частині засідання члени Робочої групи затвердили проект стратегічного бачення та місії Ржичівської громади.
БАЧЕННЯ: Ржищівська громада – самоврядна, самодостатня, інвестиційно приваблива громада з розвинутим експортно-орієнтованим бізнесом, який базується на органічних технологіях та співпраці. 
Органічне, безпечне, енергоефективне середовище для життя із сучасними публічними просторами для розвитку кожного громадянина. 
Гостинна, туристично приваблива, гендерно-орієнтована громада із якісними та доступними публічними послугами та сучасними сервісами. 
Активна молода органічна спільнота ініціативних громадян, спроможних взяти відповідальність за майбутнє!
МІСІЯ: Колиска Трипільської культури, мальовниче природно - географічне середовище в гирлі річки Леглич на правому березі Канівського водосховища. Свята старовинна земля що зберегла залишки стародавньої руської фортеці XI–XIII століття «Іван-гори» на березі Дніпра та багату історичну спадщину. Сільськогосподарський та туристичний центр Київщини із розвинутим промисловим експортно-орієнтованим підприємництвом. Логістично приваблива громада із річковим портом на межі Київської та Черкаської областей. Молодіжний, освітньо-культурний та туристичний центр, привабливий для життя та відпочинку.
Учасники робочої групи визначились із стратегічними напрямами, а саме:
СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ:
А. Інвестиційно приваблива громада із розвинутим експортно-орієнтованим бізнесом
В. Органічна, безпечна, енергоефективна громада
С. Освітянський центр із дружнім урядуванням та якісними публічними послугами
D. Гостинна, туристично приваблива громада із сучасними просторами для розвитку
Наступний етап роботи відбувся навколо остаточного затвердження SWOT - аналізу. SWOT - аналіз було проведено для внутрішніх чинників (сильна та слабкі сторони) по факторам: природні ресурси, економічний потенціал,інфраструктурний розвиток, найково-технічний потенціал, стан довкілля, трудовий потенціал, туристичний потенціал, просторово-економічний потенціал. Для зовнішніх чинників: зовнішнє-економічна та зовнішнє-політична, макроекономічна ситуація, геоекономічне та геополітичне положення, демографічна та соціальна ситуація.
Підбиттям підсумку проведення засідання стале домашнє завдання:
1.Виходячи із напрацьованого SWOT - аналізу, підготувати пропозиції стосовно Планів дій до затверджених стратегічних напрямів на наступне засідання.
2. Наступне засідання провести у форматі профільних підгруп по стратегічним напрямам наприкінці березня 2019 року.
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)