13 / Березень, 2018
5-9 березня делегація міських голів з міст-членів Асоціації міст України відвідала з навчальним візитом Норвегію. У візиті також брали участь представники польських міст. Захід організовано в рамках проекту «Польсько-Норвезька допомога для підвищення енергоефективності в Україні». Делегація АМУ перебувала в Норвегії на запрошення Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад. У складі делегації були представники міст Чортків, Чугуїв, Гола Пристань, Діпро, Хмільник, Кременчук, Хотин, Кривий Ріг, Марганець, Миргород, Ніжин, Новоград-Волинський, Сватове, Вознесенськ, Львів, Барської, Баранівської та Сосницької ОТГ.
В перший день учасники візиту відвідали офіс Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад в Осло. Директор Департаменту місцевої демократії, європейської політики та міжнародних відносин Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад Фроде Ліндведт ознайомив учасників з метою створення Асоціації, її структурою, механізмами взаємодії з органами державної влади. Директор департаменту транспорту, планування та навколишнього середовища К'єтил Б'єрлунд презентував стратегії енергоефективності та відновлювальної енергії в муніципальному секторі Норвегії. Також перед учасникам виступили представники Норвезького водного і енергетичного управління (NVE), які ознайомили з історією створення організації, її цілями та основними завданнями, а також роллю в забезпеченні економії енергетичних ресурсів в країні.
Після представлення презентацій делегація ознайомилася з об’єктом утилізації відходів «Haraldrud» (м.Осло), що забезпечує комплексне перероблення побутових відходів. Представник Департаменту відновлювальної енергії муніципалітету м.Осло Сесіль Солванг Бьорнетун ознайомила гостей з основними принципами поводження з побутовими відходами у Норвегії, а потім провела детальну екскурсію по об’єкту, в ході якої учасники мали можливість ознайомитися практично з усіма етапами переробки сміття.
  
На другий день делегація відвідала муніципалітет міста Дрьобак (центр комуни Фроґн), де мер міста та менеджер з інвестицій і управління власністю презентували досвід з впровадження енергоефективних проектів в місті та окрузі. Зокрема, вони поділилися досвідом будівництва у місті 4-поверхової лікарні, реалізованими підходами до проектування, будівництва та експлуатації цього об’єкту. Згодом приймаюча сторона та українсько-польська делегація відвідали цю лікарню, де на практиці ознайомилися з реалізованими під час будівництва новітніми енергоефективними технологіями. До слова, при будівництві лікарні як основний будівельний матеріал використовувалися не бетон чи цегла, а дерево, що забезпечило (з урахуванням інших чинників) дуже економне споживання енергоресурсів.
На третій день делегація відвідала місто Фредрікстад, зокрема, побудований у 2016 році спортивно-оздоровчий комплекс «Lisleby», який завдяки застосування енергоефективних технологій має нульовий рівень викидів; центр з реалізації рішень по скороченню споживання електричної енергії в приватних будинках Fr Energy sales/smart Energy; Кверхусенську середню школу, побудовану за принципами зелених технологій; Фриварський завод з переробки відходів, який за рахунок повторного використання ресурсів надає послуги централізованого теплопостачання та забезпечує виробництво біопалива.
 
Учасники навчального візиту до Норвегії мали можливість безпосередньо ознайомитися з реалізованими на практиці передовими технологіями у сфері енергоефективності, економного споживання енергоресурсів, перероблення побутових відходів. Спілкування з представниками органів місцевого самоврядування Норвегії, керівниками комунальних підприємств та установ дало можливість отримати практичний досвід щодо шляхів вирішення нагальних для всіх територіальних громад питань у сфері енергоефективності та поводження з відходами.
 
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)