01 / Лютий, 2019
Асоціація міст України отримала відповідь Міністерства фінансів України на лист  з проханням надати роз’яснення щодо прийняття рішень про місцеві бюджети на 2019 рік у тих ОТГ, де у зв’язку з введенням воєнного стану призупинено проведення перших виборів.
Нагадаємо, запровадження воєнного стану унеможливило проведення 23 грудня 2018 року виборів у 45 ОТГ 10 областей. Таким чином не завершилось формування органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад і місцева влада не набула необхідного обсягу повноважень, зокрема щодо затвердження відповідного місцевого бюджету.
Міністерство фінансів інформує, що з метою забезпечення реалізації Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік» №2629-VIII від 23.11.2018 року та у зв’язку із відміною призначених на 23 грудня 2018 року перших виборів та додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад, Міністерством підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (№9476 від 16.01.2019) у частині уточнення показників міжбюджетних трансфертів для районних бюджетів, передбачених у Державному бюджеті України на 2019 рік, а саме показників освітньої та медичної субвенцій, базової та реверсної дотацій.
Мінфін  також повідомляє, що бюджети сіл та селищ, органи місцевого самоврядування яких не втратили повноважень у зв’язку із не набуттям повноважень місцевої ради ОТГ через відміну місцевих виборів, мають бути затверджені з дотриманням вимог Бюджетного кодексу України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)