29 / Жовтень, 2019
28 жовтня  в приміщенні Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій було продовжено підготовку до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (№0901 від 10.09.2019 року). Засідання робочої групи проходило під головуванням Голови підкомітету з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Олени Лис та заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Колебошина.

  

Участь у засіданні взяли освітній омбудсмен Сергій Горбачов, представники Міністерства освіти і науки України Олександр Сич та Володимир Божинський, керівники закладів освіти різних форм власності, помічники народних депутатів, профспілки. Від Асоціації міст України в обговорення законопроєкту взяла участь аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.

 

Під час засідання аналітику АМУ спільно з представником профспілки вдалось переконати робочу групу щодо необхідності спрощення вимог до посади керівника закладу загальної середньої освіти, оскільки стаж перебування на керівних посадах є не у всіх освітян, а його обов’язкова наявність під час проходження конкурсу на посаду призведе до відсутності керівних кадрів у школах, що розташовані насамперед у сільській місцевості. Не вдалось досягти спільного рішення у частині включення/не включення представника державної адміністрації/територіального підрозділу Державної служби якості освіти до складу комісії з проведення конкурсу на посаду керівника закладу освіти. АМУ наполягала на невтручанні у власні повноваження органів місцевого самоврядування. Остаточне рішення винесе Комітет.
Також під час засідання обговорили вимоги до керівника закладу загальної середньої освіти та до документів, що подаються претендентом на конкурс. Наприклад, замість перспективного плану розвитку закладу освіти претенденти подаватимуть стратегію розвитку закладу.
Наступні засідання робочої групи заплановано на вівторок-четвер протягом цього тижня.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)