27 / Серпень, 2019
22-23 серпня 2019 року аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України, кандидат педагогічних наук Людмила Мозгова спільно з заступником керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, кандидатом науки з державного управління Оленою Козієвською здійснили робочий візит до Каховської громади Херсонської області з метою участі міській серпневій конференції педагогічних працівників. У програмі візиту було передбачено ряд заходів, спрямованих на діалог між гостями міста та педагогами.
Так, 22 серпня 2019 року Людмила Мозгова, Олена Козієвська та керівництво управління освіти Каховської міської ради відвідали заклади освіти: Херсонську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 4 (директор ‒ Галина Гондарева, депутат Херсонської обласної ради) та Херсонський НВК «Гімназію» (директор ‒ Олена Амеліна). Оглянули новий освітній простір школи № 4 та поспілкувались із освітянами, як впроваджують реформу початкової освіти. Учителі відгукуються із захопленням про НУШ, надаючи перевагу програмі, підготовленій під керівництвом Романа Шияна. Адже ця програма дозволяє інтегрувати предмети.
  
Каховська гімназія на чолі з директором Оленою Амеліною є кращим закладом освіти в області за результатами ЗНО. Вразили вчителі, які продемонстрували сучасний роздатковий матеріал для учнів та поділитися досвідом співпраці з батьками. Учні гімназії не дарують квіти на свята, а поповнюють класну бібліотеку цікавими книгами.
  
  

23 серпня 2019 року аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова провела робочу нараду з керівниками закладів освіти щодо актуальних змін у законодавстві та проблемних питань управлінської діяльності керівників у зв’язку з реформою. У нараді взяли участь керівники закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти та директор Інклюзивно-ресурсного центру Каховської міської ради.
  
Керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олена Козієвська активно взяла участь у дискусії та розповіла про основні напрацювання профільного Парламентського комітету в законодавчому процесі Верховної Ради України.
Основними питаннями, порушеними керівниками закладів освіти м. Каховки під час робочої наради, стали:
  • необхідність внесення змін до Типових штатних нормативів закладів освіти;
  • ризики фінансового та управлінського супроводу підвищення кваліфікації вчителів у перехідних період;
  • необхідність розроблення нового положення про психологічну службу закладів освіти;
  • відсутність кадрів, які мають забезпечувати супровід інклюзивної освіти: логопедів, дефектологів;
  • необхідність внесення змін у Закон України «Про позашкільну освіту» у частині надання права цим категоріям освітян підвищувати категорії під час атестації тощо.
Окрім того, під час робочої наради було обговорено перспективи кадрової політики в галузі освіти, пов’язаної зі змінами законодавства, а також кадрової та фінансової автономії закладів освіти.
В офіційній частині серпневої конференції взяли участь заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олена Козієвська, аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова, Каховський міський голова Андрій Дяченко, секретар міської ради Ірина Гончарова, депутат Херсонської обласної ради, директор Каховської школи № 4 Галина Гондарева, керівники закладів загальної середньої, позашкільної, дошкільної освіти, працівники Інклюзивно-ресурсного центру, педагогічні та непедагогічні працівники закладів освіти міста.
Про стан фінансування галузі та підготовку закладів до нового 2019/2020 навчального року проінформувала секретар міської ради Ірина Гончарова.

Каховський міський голова Андрій Дяченко привітав педагогічну спільноту міста з початком нового навчального року.

  

Під час серпневій конференції педагогічних працівників виступила Людмила Мозгова з презентацією «Зміни у законодавстві освіти та роль АМУ (ПУЛЬСу) у їх забезпеченні». Аналітик розповіла про освітні досягнення АМУ у ресурсному та законодавчому забезпеченні галузі освіти. Зокрема, наголосила на тому, що «відсутність дефіциту освітньої субвенції у м. Каховці у 2019 році, порівняно із 2018 роком, забезпечена спільними зусиллями Міністерства освіти і науки України, як головного розпорядника коштів освітньої субвенції, Мінфіну та Асоціації міст України під час внесення змін до формули її розрахунку».

  

Для освітян Управління освіти Каховської міської ради під керівництвом начальника Михайла Гончара приготувало у подарунок святковий концерт за участі кращих дитячих колективів міста. Також під час офіційної частини були нагороджені Почесними грамотами Департаменту освіти, науки і молоді Херсонської обласної державної адміністрації за особливі успіхи у здійсненні навчання і виховання учнів 12 освітян Каховки, грамотами міського голови ‒ 12 педагогів, відзначені за успіхи в управлінській та педагогічній діяльності 10 освітян та нагороджені стипендіями міського голови, нагороджені грамотами управління освіти Каховської міської ради ‒ 87 працівників закладів освіти. Крім того, керівництво освіти міста подякувало на багаторічну плідну працю 2 педагогам, які вийшли на пенсію.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)