06 / Листопад, 2019
Однією з найбільших проблем бюджетного забезпечення територіальних громад у 2019 році залишається блокування коштів субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій. Міністерство фінансів України та Держказначейство України починаючи з липня блокують кошти субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, розподілені Кабінетом Міністрів розпорядженням від 10.07.2019 №500-р. Також територіальні органи Державної казначейської служби України безпідставно не здійснюють проплату платіжних документів по проектах, реалізація яких здійснюється за рахунок залишків коштів зазначеної субвенції за 2018 рік.
Очікуючи фінансування, громади у відповідності до розподілу коштів цієї субвенції вже виконали певний обсяг робіт: підготовлена проектно-технічна документація, проведені тендерні процедури, виділено співфінансування з місцевих бюджетів, зареєстровані зобов’язання в органах казначейства, розпочаті роботи.
В багатьох випадках обсяг виконаних робіт (отриманих послуг, здійснених заходів) перевищує 50 відсотків обсягу фінансування, передбаченого на 2019 рік та досягає 100 відсотків.
АМУ наголошує, що цей ресурс передбачений для міст районного значення та селищ, які постійно потерпають від нестачі коштів на соціальні цілі та програми. До переліку отримувачів субвенції потрапили громади, визначені Міністерством розвитку громад та територій як майбутні центри ОТГ. Тому формування у них соціальної інфраструктури має критичне значення для завершення реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.
Затримка у виділенні держбюджетом коштів ставить під загрозу завершення реалізації важливих для громад проектів, а в окремих випадках містить небезпеку отримання громадами позовів від підрядників по всій країні за виконані, але не оплачені роботи.
Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-Міністра України Олексія Гончарука з проханням взяти під особистий контроль перерахування з державного бюджету місцевим бюджетам субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку, передбаченої розпорядженням КМУ №500-р та перехідних залишків цієї субвенції за 2018 рік, фінансування по яких заблоковано з липня місяця. До листа АМУ додала перелік з близько 2 тисяч проектів, реалізація яких у 2019 році має бути здійснена в більше 300 громадах за рахунок цієї субвенції.
Нагадуємо, АМУ неодноразово зверталася до Прем’єр-Міністра України щодо спрямування громадам коштів субвенції на соціально-економічний розвиток. Читати більше тут і тут.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)