06 / Лютий, 2020
Асоціація міст України направила лист до Мінрегіону з проханням створити Робочу групу з розробки стратегій трансформації вугільних регіонів та забезпечення сталого розвитку шахтарських громад, плану дій для реалізації повноцінної економічної диверсифікації. Робоча група має функціонувати під головуванням Віце-прем‘єр-міністра України Міністра розвитку громад та територій України. До її складу запропоновано долучити представників АМУ як організації, що має досвід, бачення та окремі напрацювання у сфері реконверсії вугільних територій та шляхів підтримки функціонування шахтарських міст.
Ініціатива створити окрему Робочу групу з'явилася тому, що на сьогодні шахтарські міста перебувають у досить складних умовах соціально-економічного та екологічного характеру. Вони є монофункціональними – 40-90% надходжень місцевого бюджету залежать від діяльності шахт. Їх закриття вкрай негативно вплине на всі сфери життя громади, адже відповідно до положень Енергетичної стратегії 2035 (розпорядження Кабміну від 18 серпня 2017 р. №605-р), заплановано ліквідувати всі неприбуткові державні вугільні підприємства України до 2025 року.
АМУ поділяє стурбованість представників органів місцевого самоврядування шахтарських міст через критичну соціально-економічну, екологічну ситуацію, яка складається на цих територіях. Тому у 2019 році Асоціація створила секцію шахтарських міст України, до якої ввійшли 17 міст і планується долучити ще 8 міст.
        Мета створення секції:
  • надання допомоги органам місцевого самоврядування працювати в умовах реконверсії (реструктуризації) вугільних регіонів;
  • налагодження міжнародного співробітництва у сфері забезпечення екологічної збалансованості;
  • пошуку джерел фінансування проєктів, спрямованих на трансформацію регіонів видобутку вугілля;
  • створення експертно-аналітичного центру зі спеціалістами економіко-правових досліджень для вирішення задач з розвитку шахтарських міст та територій;
  • просування ідей пріоритетного розвитку таких територій тощо.
Також у Верховній Раді України створено міжфракційне депутатське об‘єднання «Платформа з трансформації вугільних регіонів», пріоритетом якого є формування стратегії сталого розвитку вугільних територій, створення сприятливого інвестиційного клімату, забезпечення диверсифікації економічної діяльності та соціального захисту жителів вугільних регіонів. До складу депутатського об'єднання входить 19 народних депутатів.
АМУ сподівається, що такі ініціативи дозволять вирішити ситуацію, в якій знаходяться шахтарські міста.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)