17 / Жовтень, 2017

До Асоціації міст України звернулись міста-обласні центри щодо доведених у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» показників освітньої субвенції на 2018 рік (листи додаються). Загальний обсяг субвенції становить 61260,9 млн грн., що порівняно з показником 2017 року більше на 16,5%.

Поряд із тим, при розрахунках не враховано такі показники:

  1. Підвищення заробітної плати педагогічним працівникам на 25%.
  2. Зростання кількості учнів у загальноосвітніх навчальних закладах та корегування показників наповнюваності класів, що змінюється станом на 05 вересня поточного року.
  3. Поділу класу на групи при вивченні окремих предметів згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 22.02.2002 року № 128 при визначенні кількості годин на один клас.
  4. Граничної наповнюваності інклюзивних класів (що становить не 27, а 20 учнів), а також не включено в розрахунки видатків на навчання учнів за індивідуальними програмами. Окрім того, середня наповнюваність класів по містах-обласних центрах є вищою, ніж зазначено в формулі (наприклад, у м. Чернівцях 28 учнів, у м. Черкасах – 28,4, у м. Вінниці – 30,6 тощо).

Вплив зазначених вище чинників призведе до значного зростання видатків місцевих бюджетів у містах-обласних центрах у 2018 році. Так, за розрахунками Вінницької міської ради порівняно з 2017 роком недофінансування освітньої субвенції становитиме 48,5 млн грн., Чернівецької міської ради – 11,6 млн грн., Черкаської міської ради – на 21,5 млн грн тощо.

АМУ звернулась до Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України з проханням розглянути варіанти внесення змін у розрахунок обсягу субвенції, запропонований формулою, для міст-обласних центрів, зокрема у частині щодо застосування коефіцієнту приведення розрахункової наповнюваності класу учнями групи І не менше, ніж 1,17 (замість 1,0), а також можливість скорегувати показники формули з метою доведення раціональних обсягів освітньої субвенції містам-обласним центрам.

ТЕКСТ листа за посиланням

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)