17 / Грудень, 2019

16 грудня відбулася перша консультативна зустріч, організована Міністерством розвитку громад і територій України для вироблення узгоджених позицій при внесенні змін до перспективних планів формування територій громад областей. Головна мета - виробити оптимальні рішення та рекомендації, які б відповідали Методиці формування спроможних громад.

Від Асоціації міст України взяли участь голова Київського РВ АМУ, Бучанський міський голова Анатолій Федорук, експертка з правових питань Інна Скляр, консультантка з правових питань Черкаського РВ АМУ Олена Кулик. Також серед учасників заходу - народні депутати України, представники інших асоціацій та експерти.
Представники обласний державних адміністрацій презентували напрацьовані варіанти змін до перспективних планів областей. Першими розглянуто перспективні плани Закарпатської, Черкаської та Київської областей, на 17 грудня заплановано розгляд змін до перспективних планів Харківської та Сумської областей.

Нагадаємо, 5 грудня Верховна Рада України схвалила в другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)»(законопроєкт №2189 від 30.09.2019). Прийнятим законом  обласні ради виключено з процесу схвалення перспективних планів формування територіальних громад областей (на даний час закон не підписано Президентом України та не оприлюднено). З набранням чинності даними змінами обласні державні адміністрації подаватимуть проєкти змін до перспективних планів відразу до Кабінету Міністрів України. Асоціація міст України  висловлювала   застереження щодо необхідності врахування  частини шостої статті 4 та статті 5 Європейської Хартії місцевого самоврядування, ратифікованої  Законом України  від 15.07.1997 №452/97-ВР щодо проведення консультацій з органами місцевого самоврядування (лист)

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)