26 / Жовтень, 2018

24 жовтня 2018 року у приміщенні Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова відбулась стратегічна сесія «Внутрішня система забезпечення якості освіти в закладах загальної середньої освіти (внутрішньої системи забезпечення якості освіти)». Захід організовано Державною службою якості освіти України за підтримки Міністерства освіти і науки України та Чеської агенції розвитку.

На стратегічні сесію були запрошені керівники закладів освіти України, представники профільного міністерства, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, експертного середовища, батьківської громадськості та учні. Від АМУ участь взяла аналітик з питань освіти Людмила Мозгова.

Гостей університету привітав ректор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Віктор Андрущенко.

Стратегічну сесію відкрив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, який наголосив на тому, що «зміна культури управління школами ‒ важлива складова розбудови системи якості освіти Україні». Він акцентував увагу учасників на позиції проф. Ковальової щодо забезпечення якості, що передбачає відповідність стандартам і нормам; задоволеність здобувача освіти одержаними послугами та задоволеність суспільства.

 

Насамкінець Павло Хобзей підкреслив, що якість освіти насамперед забезпечує керівник закладу.

Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак розповів про мету та завдання стратегічної сесії.

Заступник Головного шкільного інспектора Чеської республіки Ондржей Андрис презентував досвід своєї країни у частині забезпечення якості шкільної освіти та наголосив, що поняття якості слід розглядати у двох площинах: якості системи освіти та якості в конкретних закладах. Окрім інших показників забезпечення якості освіти, важливим, на думку іноземного партнера, є дослідження якості освіти на прикладі міжнародного тестування PISA.

  

Після пленарної частини сесії учасники поділились на групи , які спільно напрацьовували критерії та індикатори забезпечення якісної освіти.

Аналітик АМУ Людмила Мозгова взяла участь у роботі групи, яка досліджувала забезпечення оцінювання управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти. Робоча група працювала під керівництвом директора департаменту інституційного аудиту Юрія Вергуна. Модерував роботу групи директор школи м. Києва Сергій Горбачов.

Людмила Мозгова зауважила, що «варто збалансувати вимоги до керівника закладу освіти між повноваженнями із забезпечення якості освіти та контролю за господарською частиною. Директору-господарю не буде вистачати часу на якість освіти в закладі». Окрім того, під час обговорення аналітик запропонувала уточнити формулювання окремих критеріїв оцінювання управлінської діяльності, а такі критерії, наприклад, як «Наявність Інтернету» виключити, оскільки це необхідна умова діяльності закладу, а не критерій діяльності керівника.

 

Наприкінці стратегічної сесії всі робочі групи зібрались для обговорення та презентації напрацьованих пропозицій.

Серед доповідачів були також учні м. Києва, які презентували своє бачення щодо забезпечення якості освіти в школах. Зокрема, вони акцентували на таких позиціях:

1. Якісно харчуватися й обирати меню.

2. Перебувати у безпеці.

3. Мати електронний паспорт для кожного учня та турнікет на вході в заклад.

4. Одержувати любов учителя, який здатний зацікавити предметом, готовий виходити за рамки предмета, розуміти кожного учня.

5. Терміни участі в ЗНО не дозволяють якісно підготуватись. Пропозиція: за 3 місяці підготовки - складається 1 іспит. І за рік декілька іспитів.

Пропозицій щодо якості освіти від учнівського самоврядування не надійшло.

 

Заступник Голови Державної служби якості освіти України Алла Бондар підбила підсумки заходу та подякувала його учасникам.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)