26 / Лютий, 2019
25 лютого 2019 року в м. Києві відбулась стратегічна сесія «Освіта як передумова розвитку інклюзивного суспільства», під час якої планувалось вироблення напрямків державної політики в сфері освіти як основи формування інклюзивного суспільства та створення концепції планування міжсекторальної взаємодії на 2020-2025 роки. Організаторами заходу стали Міністерство освіти і науки України та Фонд «Порошенка» за підтримки донорського Проекту EDGE. Участь у заході взяли представники профільних міністерств, наукового та експертного середовища. Від Асоціації міст України сучасником стратегічної сесії була аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.

  

Дружина Президента, Голова Фонду «Порошенка» Марина Порошенко привітала учасників заходу та висловила сподівання, що спільно напрацьована модель інклюзивного суспільства буде успішно впроваджена за підтримки профільних міністерств та громад. Вона взяла активну участь у роботі стратегічної сесії і запропоновувала основні складники формування інклюзивного суспільства:
Культура ‒ передбачає створення толерантного суспільства, в якому є повага до гідності кожного та створено можливості для реалізації потенціалу будь-якого представника громади. Так, йдеться про інформаційну політику та роз’яснювальну роботу.
Політика ‒ передбачає розроблення нормативно-правового підґрунтя для створення інклюзивного суспільства.
Практика передбачає розроблення та впровадження різних форм суспільної взаємодії на практиці.
 
Серед учасників стратегічної сесії був Перший заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, який розповів про плани міністерства та впроваджені на практиці ідеї інклюзивної освіти. Зокрема, наголосив на необхідності підготовки та залучення асистентів дитини до освітнього процесу.
Директор Проекту EDGE Танія Лей Санфорд Амар презентувала основні надбання проекту та запросила учасників сесії до конструктивного діалогу, наголосивши, що з-поміж країн, як проходили міжнародний моніторинг, Україна справилась якнайкраще.
Аналітик АМУ Людмила Мозгова звернула увагу учасників стратегічної сесії на необхідність включення в систему інклюзивного суспільства не тільки категорії дітей із інвалідністю, а й обдарованих дітей, а також дітей інших категорій. Однією із ідей, запропонованих експертом АМУ, була ідея створення рівних можливостей для батьків дітей із особливими потребами. Йшлось про тимчасове перебування дітей із особливими освітніми потребами в освітньому просторі під наглядом фахівців, у той час, як батьки цих дітей мали б можливість повноцінно себе реалізовувати у професійному середовищі й не були ізольовані від суспільства.
Учасники стратегічної сесії спільно напрацювали стратегічні та операційні цілі, а також розробили завдання, кінцевою метою реалізації яких має стати сформоване інклюзивне суспільство у державі.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)