31 / Травень, 2019
31 травня 2019 року у м. Києві в Українському кризовому медіа центрі відбулась презентація бюджетного симулятора ОТГ та інтерактивного бюджету школи, представлена Центром соціально-економічних досліджень ‒ САSE Україна за підтримки USAID/DOBRE та Бюро з питань демократії, прав людини та праці Державного департаменту США (DRL).
У заході взяли участь експерт Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Олександр Пильтяй та аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова.
На запитання: «Які ж є засоби громадського контролю на місцевому рівні за використанням коштів платників податків?» ‒ відповідали експерти САSE Україна. Так, Дмитро Боярчук представив бюджетний симулятор для громад.

    

Це інструмент, що представляє складні цифри про наявні бюджетні ресурси у доступному для звичайних громадян вигляді та дає можливість побудувати конструктивний діалог між керівництвом громади та мешканцями.
Окрім того, учасників познайомили з розробленим зразком інтерактивного бюджету школи та медичного закладу для посилення підзвітності бюджетних установ перед платниками податків на місцевому рівні.
Про перші кроки впровадження бюджетного симулятора розповіла представник Царичанської ОТГ, яка повідомила, що 3000 осіб уже скористались інформацією.
Власну оцінку роботи бюджетного стимулятора ОТГ зробив Ігор Онищук, представник Офісу реформ при Мінрегіоні.

 

Експерт Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Олександр Пильтяй дав коментар щодо використання цього інструмента у практиці діяльності органів місцевого самоврядування та окреслив перспективи розвитку електронного врядування.

Аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова запропонувала доповнити модель інтерактивного бюджету школи показниками, що дозволили б проаналізувати ефективність використання бюджету, а також уточнила необхідність визначення не стільки показника вартості навчання 1 учня на рік, скільки деталізації, куди спрямовується ресурс місцевого бюджету. «Це дозволить батькам здійснювати контроль за ефективним використанням коштів, а також дозволить виконати норми Закону України «Про освіту» щодо прозорості та інформаційної відкритості закладу освіти», ‒ акцентувала аналітик.
Учасники заходу обговорили можливість широкого впровадження зазначених вище інструментів у громадах України.

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)