07 / Березень, 2019

5-6 березня 2019 року у м. Києві відбувся семінар «Створення центрів професійної досконалості та інновацій в Україні: розгляд передових практик з метою впровадження політики». Організаторами заходу стали Міністерство освіти і науки України та Європейський фонд освіти (ETF). Серед учасників були представники обласних департаментів освіти, керівники закладів професійної освіти, науковці, представники експертного середовища України та європейських країн (Франції, Нідерландів, Іспанії та Італії), роботодавці. Від Асоціації міст України участь у семінарі взяла аналітик Аналітичного центру АМУ Людмила Мозгова.

  

Учасників семінару привітав Перший заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, наголосивши, що на державному рівні політика в сфері професійної освіти є виваженою, у той час, як на місцях є проблеми, зокрема щодо фінансування закладів містами-обласними центрами. У той же час він звернувся до АМУ з проханням підтримати передачу фінансування виключно на обласний рівень (Довідково: Відповідно до рішення Правління АМУ від 04.02.2019 року АМУ звернулась листом № 5-75 від 13.02.2019 року до Премʼєр-міністра України в частині забезпечення фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти з обласних бюджетів. Згідно з листом Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 року № 5534/1/1-19 питання знаходиться на контролі в Уряді).

Експерт ETF Хосе Мануель Ґалвін Аррібас розповів про основні досягнення Європейського фонду освіти в частині реформи професійної освіти в Україні та напрацьовані фондом документи, а також окреслив основні завдання семінару.

 

Генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік представила Концепцію, критерії і дорожню карту для центрів професійної досконалості (презентація).

Про виклики та сподівання щодо запровадження центрів професійної досконалості та інновацій висловили бачення представники областей і роботодавців.

Під час роботи в різних групах учасники мали змогу ознайомитись із досвідом створення таких центрів у Франції, Нідерландах та Іспанії.

  

Аналітик АМУ Людмила Мозгова взяла участь в обговоренні системи професійної освіти Нідерландів. Зокрема, йшлось про створення регіонального інвестиційного фонду професійної освіти, створення багатопрофільних центрів та впровадження нової системи управління. Також обговорювалась участь бізнесу у фінансуванні підготовки кадрів та спрощення ліцензування професій.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)