10 / Жовтень, 2019
10 жовтня Президент України Володимир Зеленський під час прес-марафону, відповідаючи на запитання журналістів щодо продовження пільг для учасників бойових дій, сказав, що він підтримує надання пільг військовослужбовцям, особливо це стосується доступного житла (надання пільг по сплаті відсотків за кредитами, лізинг тощо).
В.Зеленський зазначив, що необхідно організувати зустріч з великими забудовниками та представниками місцевої влади з метою обговорити питання виділення окремих квартир для ветеранів та військовослужбовців. Він додав, що забудовники повинні, окрім виділення на безкоштовній основі квартир для військовослужбовців, також забезпечити громадянам доступність освітніх послуг (садочки, школи).  Адже сьогодні, за словами Президента, існує велика проблема із чергами до садочків та закладів освіти.
Асоціація міст України підтримує цю думку Президента, та наголошує, що така участь забудовників у розвитку інфраструктури населених пунктів сьогодні здійснюється у формі пайових внесків. Такою позицією Президент підтримує необхідність залучення саме будівельних компаній до створення комфортних та доступних соціальних послуг для громадян.
Нагадаємо, 20 вересня, на засіданні Верховної Ради України народні депутати проголосували за законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (№1059 від 29.08.2019 р.). Законопроєктом передбачається дія інструменту пайової участі лише до кінця 2020 року.
АМУ неодноразово наголошувала, що скасування пайової участі розбалансує місцеві бюджети та заблокує проєкти розвитку громад.  У зверненнях АМУ до народних депутатів зазначалося, що у разі відміни пайової участі місцеве самоврядування втратить важливе джерело коштів на розбудову та удосконалення інфраструктури (Читати більше).
Сподіваємося, що при підписанні законопроєкту №1059 Президент України зверне увагу на передбачені норми в частині скасування інструменту пайової участі, який і забезпечує реалізацію соціально-економічних проєктів, зокрема, будівництво садочків та шкіл.
Дивитися запис із 1 год.48 хв.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)