18 / Вересень, 2019
18 вересня 2019 року в Міністерстві освіти і науки України під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Петра Коржевського пройшло засідання Організаційного комітету з проведення Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» (презентація). Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України до складу Оргкомітету від Асоціації міст України увійшла аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.
Оргкомітет обговорив та затвердив перелік компетенцій, за якими буде проводитись Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» у 2019 -2010 роках:
-
Зварювальні роботи
-
Роботи на верстатах ЧПУ
-
Технології
-
Кондитерське мистецтво
-
Кулінарне мистецтво
-
Перукарське мистецтво
-
Токарні роботи
-
Електромонтажні роботи
-
Мехатроніка
-
Слюсарні роботи
-
Кладка цегли
-
Обслуговування важкої техніки
-
Підйом та транспортування вантажів
-
Експлуатація та обслуговування залізничного транспорту (управління тепловозом)
-
Експлуатація навантажнювально-розвантажнювальної техніки (управління бульдозером)
-
Водні технології (управління насосними установками)
-
Експлуатація дорожньо-будівельної техніки (управління екскаватором)
-
Облицювальні роботи
Також Оргкомітет затвердив конкурсні завдання за кожною компетенцією та обговорив наступні кроки з організації та проведення конкурсу.
Наприкінці засідання аналітик АМУ Людмила Мозгова обговорила із заступником Міністра Петром Коржевським перспективи співпраці Асоціації міст України з Міністерством освіти і науки України у частині продовження реформи професійної (професійно-технічної) освіти. У розмові вона порушила необхідність передачі фінансування закладів професійної освіти на обласний рівень, а також потребу пришвидшити прийняття Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту». У свою чергу заступник Міністра Петро Коржевський наголосив на готовності продовжувати співпрацю з Асоціацією міст України та розповів про підготовку проєкту постанови Кабінету Міністрів України про участь окремих областей у пілоті з передачі фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти на рівень області.
«Складність цього процесу полягає у необхідності забезпечити обласний бюджет відповідним ресурсом. Команда Міністерства зараз над цим працює», ‒ зауважив Петро Коржевський.
У відповідь Людмила Мозгова акцентувала: «Коли заклади професійної освіти були передані на фінансування з бюджетів міст-обласних центрів, жодного компенсаторного механізму держава не передбачила містам, тому спрямовувати ресурс міст на фінансування регіонального замовлення, на думку АМУ, не доцільно».
Наразі очікуємо наступні кроки Уряду України щодо реформування професійної (професійно-технічної) освіти.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: