19 / Серпень, 2019
До Асоціації міст України від органів місцевого самоврядування надходять численні звернення щодо відсутності низки прогнозних показників Державного бюджету (на 2020-2022 роки), зокрема в частині міжбюджетних трансфертів, без яких неможливе складання у 2019 році розрахунків місцевих бюджетів на середньостроковий період. Асоціація міст України направила лист до Міністерства фінансів України, у якому висловила стурбованість цією ситуацією. 
Починаючи з 2019 року в Україні запроваджено середньострокове бюджетне планування у результаті прийняття Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування» від 06.12.2018 №2646-VIII.
Одним із етапів середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні є складання та розгляд прогнозу місцевого бюджету і прийняття відповідного рішення. Відповідно до норм Бюджетного кодексу України (ст. 751) місцевий фінансовий орган щороку спільно з іншими головними розпорядниками бюджетних коштів відповідно до цілей та пріоритетів, визначених у прогнозних та програмних документах економічного і соціального розвитку України і відповідної території, та з урахуванням Бюджетної декларації складає прогноз місцевого бюджету і подає до 15 серпня року, що передує плановому виконавчих органів відповідних місцевих рад прогнози відповідних місцевих бюджетів.
Зважаючи на те, що згідно бюджетного законодавства Міністерство фінансів України доводить виконавчим органам відповідних місцевих рад особливості складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів та проектів місцевих бюджетів, Асоціація міст України звернулась з проханням до Мінфіну надати:
  • роз’яснення для органів місцевого самоврядування щодо порядку здійснення прогнозу місцевих бюджетів на середньостроковий період за відсутності прогнозних показників Державного бюджету та/або Бюджетної декларації;
  • показники Державного бюджету, що необхідні для складання у 2019 році розрахунків місцевих бюджетів на середньостроковий період, зокрема обсяги міжбюджетних трансфертів.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)