11 / Травень, 2019
З метою забезпечення прав органів місцевого самоврядування на отримання надходжень, передбачених Бюджетним кодексом, покращення спроможності місцевих бюджетів та детінізації ринку лотерей, Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням доручити Міністерству фінансів України якнайшвидше внести на розгляд проекти нормативно-правових актів щодо затвердження ліцензійних умови та механізму видачі ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей, який визначав би порядок розрахунку нефіксованої частини розміру плати за видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей, яка має зараховувалась до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування відповідно до пункту 431 частини першої статті 64 та пункту 81 частини першої статті 69 Бюджетного кодексу України (перелік проектів НПА наведений нижче).
Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 7 грудня 2017 року №2233-VIII Бюджетний кодекс України доповнено пунктом 431 частини першої статті 64 та пунктом 81 частини першої статті 69, відповідно до яких частина розміру плати за видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей, що сплачується ліцензіатами, зараховується до бюджетів місцевого самоврядування за місцем розташування відповідного пункту розповсюдження державної лотереї.
Відповідно до пунктів 4-5 Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 07 грудня 2017 року №2233-VIII Міністерство фінансів України мало б до 19 січня 2018 року розробити та подати на розгляд Уряду проект нормативно-правового акту щодо встановлення частини розміру плати за видачу ліцензії на провадження ліцензіатами до бюджетів місцевого самоврядування за місцем розташування. Однак Уряд до цього часу так і не затвердив відповідний нормативно-правовий акт. Тобто місцеві бюджети позбавлені можливості отримувати надходження за цим джерелом.
Проекти нормативно-правових актів, розроблені АМУ:
  1. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей» (завантажити).
  2. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей та встановлення розміру плати за видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей» (завантажити).
  3. Додаток до постанови Кабінету Міністрів України «Розрахунок нефіксованої частини розміру плати за видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей» (завантажити). 
Лист АМУ (завантажити)
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)