09 / Листопад, 2018
Асоціація міст України висловлює стурбованість через ситуацію, що виникла у теплогенеруючих підприємств у зв’язку з прийняттям Постанови Уряду №867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», яка визначає новий механізм розрахунку ціни на газ для населення і для виробників теплової енергії.
30 жовтня ПАТ НАК «Нафтогаз України» оприлюднив ціну на природний газ для виробників теплової енергії - 7482,61 грн за 1000 куб. м газу. При цьому тарифи на теплову енергію та послуги з централізованого опалення залишились незмінними.
За процедурою коригування тарифів для ліцензіатів НКРЕКП термін зміни тарифів складає близько двох місяців. Тож встановити нові тарифи на теплову енергію та послуги з централізованого опалення підприємства зможуть не раніше січня 2019 року, а кошти від споживачів почнуть надходити у лютому 2019 року. Строк встановлення тарифів органами місцевого самоврядування для теплопостачальних підприємств з врахуванням вимог нормативно-правових актів триватиме ще довше – від трьох місяців.
За цей час теплогенеруючі підприємства понесуть мільярдні збитки та не зможуть виконати вимоги Постанови №867 щодо умов отримання номінації на природній газ та в повній мірі розрахуватись перед ПАТ НАК «Нафтогаз України», через що отримають штрафні санкції.
Асоціація міст України просить Уряд встановити механізм автоматичного коригування тарифів та звертається до НКРЕКП з проханням самостійно ініціювати перегляд тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого теплопостачання при зміні ціни на паливно-енергетичні ресурси.
Таким чином коригування тарифів відбудеться швидше й теплогенеруючі підприємства зможуть вчасно розрахуватись за спожитий газ. Це дозволить забезпечити стале проходження опалювального сезону, не допустити подальшого збільшення боргів теплопостачальників за газ, та, як наслідок, необґрунтованих видатків з місцевих бюджетів.
8 листопада АМУ надіслала звернення до Кабінету Міністрів України (завантажити) та НКРЕКП (завантажити).
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)