25 / Лютий, 2019
22 лютого Асоціація міст України та Міжгалузева асоціація з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» звернулися до Прем’єр-міністра України з проханням не допустити втручання НКРЕКП в здійснення органами місцевого самоврядування повноважень з встановлення тарифів на комунальні послуг. Адже саме ефективний механізм тарифоутворення є одним з факторів, які дозволяють підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) стабільно забезпечувати споживачів якісними комунальними послугами.
Тарифи, встановлені НКРЕКП, не враховують необхідні витрати на технічну експлуатацію котелень та теплових мереж, а заробітна плата, індекс інфляції, ціни виробників на основні засоби, а також амортизаційні відрахування враховуються у недостатній мірі. При цьому включена до тарифів ціна природного газу є значно нижчою за вартість енергоносія, за якою НАК «Нафтогаз України» його постачає підприємствам. Ще одним недоліком роботи регулятора є систематичне порушення строків та процедури встановлення тарифів. Водночас, зі своїх збиткових тарифів теплопостачальники змушені фінансувати утримання НКРЕКП.
З 2017 року національний регулятор встановлює тарифи 29 підприємствам теплопостачання, а органи місцевого самоврядування - 207. За цей час  підприємства, які мали значний обсяг збитків, заборгованості та економічно необґрунтовані тарифи, завдяки встановленим органами місцевого самоврядування тарифам, почали поступово виходити з кризи, покращуючи своє фінансово-економічне становище. Це свідчить про більшу ефективність регулювання комунальних підприємств на місцевому рівні у порівнянні з регулюванням діяльності цих підприємств Національним регулятором.
Однак, 19 лютого НКРЕКП прийняло рішення схвалити проект постанови «Про затвердження змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання» та розмістити його на офіційному веб-сайті комісії з метою одержання зауважень і пропозицій. Проект передбачає повернення до сфери регулювання національного регулятора низки підприємств ТКЕ, які в 2017 році були передані до сфери регулювання органів місцевого самоврядування.
Також Асоціація міст України та Міжгалузева асоціація «Укртеплокомуненерго» просять Прем’єр-міністра підтримати законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення» № 9424.
 
Лист АМУ (завантажити)
 
Нагадаємо, АМУ підтримує законопроект №9424, який передбачає передачу повноважень з ліцензування та встановлення тарифів у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення від НКРЕКП до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)