18 / Жовтень, 2019
До Асоціації міст України постійно надходять усні та письмові звернення від міст щодо оплати праці педагогічних працівників ліцеїв та гімназій. Так, з проблемою визначення розмірів оплати праці педагогічним працівникам ліцеїв, що були перейменовані у зв’язку зі зміною статутів рішенням ради із загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, звернулась до АМУ листом від 02.10.2019 року №03-09/840 Городнянська міська рада Чернігівської області.
Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про освіту», зокрема, школи, які надають освітні послуги у середній (ІІ ступеня) та старшій (ІІІ ступеня) школі, мають бути реорганізовані відповідно у гімназії та ліцеї. Органи місцевого самоврядування активно забезпечують виконання цієї норми. В той же час відповідно до підпункту «б» пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.1993 року №102, та наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» педагогічні працівники гімназій та ліцеїв порівняно із педагогічними працівниками шкіл мають вищу оплату праці (посадовий оклад підвищується на 10%). Зауважуємо, що наслідками реорганізації загальноосвітніх шкіл у гімназії та ліцеї є суттєве збільшення видатків на заробітну плату педагогічних працівників.
Звертаємо увагу, що АМУ повторно звертається до МОН за офіційним роз’ясненням, оскільки відповідь на подібне звернення АМУ від 12 листопада 2018 року № 5-534 міністерством не була надана.
АМУ листом від 18 жовтня 2019 року №5-594 звернулась до Міністра освіти і науки України Ганни Новосад із проханням передбачити відповідні кошти в обсягах освітньої субвенції місцевим бюджетам на 2020 рік, а також надати письмове роз’яснення щодо застосування норми про встановлення підвищеного посадового окладу (ставки заробітної плати) працівникам гімназій та ліцеїв у зв’язку з приведенням статутів загальноосвітніх шкіл у відповідність до норм Закону України «Про освіту».
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)