13 / Травень, 2020
Асоціація міст України неодноразово звертала увагу центральних органів виконавчої влади на недосконалість існуючого механізму формування тарифів на комунальні послуги. Адже така ситуація призводила до економічної необґрунтованості тарифів, наслідком чого було або недоотримання підприємствами ЖКГ коштів за надані комунальні послуги (що призводило до виникнення різниці в тарифах), або до надлишково сплачених споживачами коштів за комунальні послуги.
З метою вдосконалення механізму тарифоутворення, Мінрегіон розробив ряд змін до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, а також до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення (які затверджені постановою Кабміну від 01.06.2011 №869).
Зазначені зміни, зокрема, стосуються:
  • особливостей визначення обсягу витрат, пов’язаних з використанням енергоносіїв, під час формування тарифів;
  • особливостей перерахунку (за підсумками опалювального сезону) вартості теплової енергії та комунальних послуг у зв’язку зі зміною ціни природного газу та електроенергії;
  • можливості врахування в тарифі на теплову енергію і комунальні послуги обігових коштів за рахунок планованого прибутку в обсязі, що не перевищує 2% від повної планової собівартості теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення відповідно;
  • обов’язку відображення у структурі тарифу складових планованого прибутку.
Проєкт акта був надісланий на погодження до центральних органів виконавчої влади та Асоціації міст України.
АМУ проаналізувала проєкт та погодила його без зауважень. Необхідно зазначити, що Асоціація міст України буде і надалі докладати зусиль до вдосконалення механізму тарифоутворення, який повинен забезпечити встановлення виключно економічно обґрунтованих тарифів на комунальні послуги.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)