09 / Січень, 2019

Асоціація міст України розглянула проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність, та сімей із дітьми» (реєстр. № 9347-1 від 18.12.2018 р., н. д. Н. Ю. Королевська, Ю. В. Солод) (далі – Законопроект), надісланий листом Комітету № 04-23/20-1600 від 22.12.2018 р., та повідомляє.

Законопроект містить зміни, які передбачають для осіб із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність, продовження строку можливого проживання та виховання у прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу до 23-річного віку. Крім того, текстом нормативно-правового акта пропонується надати права багатодітним і прийомним сімʼям та дитячим будинкам сімейного типу без обмежень користуватись пільгами, що визначені статтею 13 Закону України «Про охорону дитинства».

Зважаючи на вище зазначене, Асоціація міст України в межах компетенції погоджує проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність, та сімей із дітьми» (реєстр. № 9347-1 від 18.12.2018 р.) без зауважень. Відповідні висновки надіслано до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)