19 / Травень, 2020
На розгляді в Комітеті Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій знаходиться проєкт Закону України «Про внесення змін до статей 89, 90 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування фахової передвищої освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти)» № 3461 від 12.05.2020 року. Асоціація міст України розглянула законопроєкт і повідомляє.
Законопроєктом пропонується привести у відповідність частині четвертій статті 15 Закону України «Про освіту» підпункт «в» пункту 2 частини першої статті 89 та підпункт «б1» пункту 2 частини першої статті 90 Бюджетного кодексу України. Так, згідно з частиною четвертою статті 15 Закону України «Про освіту» заклади професійної (професійно-технічної) освіти мають право здійснювати за відповідними стандартами підготовку на рівні фахової передвищої освіти. Ліцензування такої освітньої діяльності та акредитація відповідних освітніх програм здійснюються в загальному порядку. Тобто йдеться про забезпечення фінансування освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра в системі професійної (професійно-технічної) освіти за умови отримання закладом освіти такої ліцензії.
У той же час норми бюджетного законодавства на умовах регіонального замовлення дозволяють фінансування підготовки фахового молодшого бакалавра лише в закладах фахової передвищої освіти.
Реалізація цього законопроєкту не потребуватиме додаткових видатків із місцевих бюджетів, оскільки запропоновані зміни не впливають на збільшення обсягів регіонального замовлення, а лише дозволяють забезпечити права здобувачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на навчання за рахунок коштів регіонального замовлення на рівні фахової передвищої освіти.
Зважаючи на вище зазначене, Асоціація міст України підтримує проєкт Закону України «Про внесення змін до статей 89, 90 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування фахової передвищої освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти)» № 3461 від 12.05.2020 року без зауважень.
Відповідні висновки АМУ надіслані до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)