19 / Лютий, 2021
На розгляді Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій знаходиться законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності ліцеїв та забезпечення доступності повної загальної середньої освіти» №4629 від 22.01.2021 р.
Законопроєкт прононує внести зміни до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» з метою розширення повноважень органів місцевого самоврядування (з населенням менше 50 тисяч осіб) щодо можливості бути засновниками ліцеїв та забезпечення надання повної загальної середньої освіти в опорних закладах освіти.
Крім того, проєкт Закону знижує вимоги до започаткування ліцеїв, зменшуючи кількість необхідних для цього 10-х класів з чотирьох до двох на паралелі.
Ініціаторами законопроєкту №4629 виступили 35 народних депутатів: народний депутат України Лариса Білозір та представники депутатської групи "ДОВІРА", фракції політичної партії  "СЛУГА НАРОДУ", депутатської групи "Партія "За майбутнє", фракцій політичних партій "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" та ВО"Батьківщина".    
Слід зазначити, що питання, які вирішує законопроєкт, порушувалися під час робочої зустрічі Секції АМУ з питань освіти у січні цього року. Запропоновані зміни є вкрай актуальними з огляду на завершення укрупнення територіальних громад та районів у процесі децентралізаційної реформи, передачу повноважень і фінансових ресурсів у сфері освіти на базовий рівень місцевого самоврядування.
Асоціація міст України підтримує законопроєкт №4629 як такий, що допоможе розвивати сферу освіти на рівні територіальних громад.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)