18 / Жовтень, 2017
Асоціація міст України звернулася до парламентських Комітетів з проханням невідкладно розглянути та підтримати законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (щодо додержання принципів місцевого самоврядування)» №7073 від 6.09.2017 року.
До АМУ надходять численні звернення органів місцевого самоврядування щодо проблем практичної реалізації Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», який набрав чинності 2 липня 2017 року. Особливо турбує, що відповідно до цього Закону з моменту прийняття рішення органом місцевого самоврядування щодо надання державної допомоги до моменту схвалення позитивного рішення Антимонопольним комітетом може пройти майже 10 місяців.
Фактично встановлюється монополія Антимонопольного комітету України на розпорядження фінансовими коштами місцевих бюджетів.
Особливо гостро постає питання з настанням опалювального сезону – враховуючи вимоги законодавства, стає неможливим оперативне надання фінансової підтримки комунальним підприємствам, які забезпечують життєдіяльність громад.
АМУ вважає, що Закон «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (щодо додержання принципів місцевого самоврядування)» обмежує можливість органів місцевого самоврядування виконувати власні повноваження у сфері ЖКГ і несе загрозу стабільного функціонування цієї сфери.
Для розв’язання проблемної ситуації необхідно прийняти зміни до вищеназваного Закону.
У парламенті за №7073 зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (щодо додержання принципів місцевого самоврядування)». Асоціація міст України підтримує  цей законопроект як такий, що має на меті вдосконалення вимог законодавства щодо державної допомоги суб’єктам господарювання в частині дотримання гарантій незалежності та організаційної й матеріально-фінансової самостійності місцевого самоврядування.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)