19 / Квітень, 2017

Асоціація міст України розглянула проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо виплати грошової компенсації на безоплатне харчування дітей)» (реєстр. № 6230 від 23.03.2017 року; н. д. Арешонков В. Ю., Констанкевич І. М., Дзюблик П. В. та ін.) (далі – Законопроект), надісланий Комітетом для надання пропозицій листом вих. № 04-23/20-418 від 10.04.2017 року, та повідомляє наступне.

Законопроектом пропонується безплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовного (обовʼязкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, замінити грошовою компенсацією вартості продуктів харчування за медичними нормами, що встановлюються Міністерством охорони здоровʼя України. Фінансування цієї норми буде забезпечено в межах видатків за бюджетною програмою КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Загальний висновок: зважаючи в цілому на необхідність однакового соціального захисту зазначених вище категорій дітей та їх цільової грошової підтримки, Асоціація міст України просить Комітет підтримати проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо виплати грошової компенсації на безоплатне харчування дітей)» (реєстр. № 6230 від 23.03.2017 року; н. д. Арешонков В. Ю., Констанкевич І. М., Дзюблик П. В. та ін.) і погоджує його без зауважень.

 ТЕКСТ листа за посиланням

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)