19 / Квітень, 2019

На розгляді в Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти перебуває проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників» (реєстр. № 10214 від 10.04.2019 року; н. д. О. Співаковський та ін.) (далі ‒ Законопроект). Асоціація міст України розглянула Законопроект і в межах своєї компетенції повідомляє.

Законопроектом пропонується встановити додаткові гарантії педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб, запровадити адміністративну відповідальність за вчинення щодо таких осіб погроз, образ, переслідування, фізичного насильства. Також пропонується встановити адміністративну відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти.

Асоціація міст України в цілому підтримує необхідність посилення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників та запровадження заходів, спрямованих на гарантування безпечного середовища в закладах освіти.

Поряд із тим АМУ звертає увагу, що, зважаючи на визначений у законодавстві розмір неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 гривень), адміністративна відповідальність за вчинення щодо таких осіб погроз, образ, переслідування, фізичного насильства передбачатиме штраф від 5100 грн до 20400 гривень, у той час адміністративна відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти передбачає штраф від 10200 грн до 20400 гривень. Вважаємо, що вчинення насильства щодо педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників є таким, що має нести більшу адміністративну відповідальність, ніж, наприклад, розпивання алкогольних напоїв.

Зважаючи на вище зазначене, Асоціація міст України підтримує проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників» (реєст. № 10214 від 10.04.2019 року; н. д. О. Співаковський та ін.) та просить переглянути розміри штрафів за визначені у законопроекті адміністративні правопорушення. Відповідні висновки надіслано до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)