17 / Грудень, 2019
16 грудня відбулося засідання робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики щодо зміни системи оподаткування роздрібним акцизом на продаж тютюнових виробів. Від Асоціації міст України у засіданні взяв участь директор Аналітичного центру Ярослав Рабошук.
На розгляді у Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики знаходиться проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України №2501 від 27.11.2019 р. та проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України №2502 від 27.11.2019 р.
АМУ звертає увагу на ризики впровадження та подальшого функціонування запропонованої системи оподаткування акцизним податком на роздрібний продаж в частині оподаткування тютюнових виробів і як наслідок зменшення надходжень податку до місцевих бюджетів. Нова система передбачає централізацію цього ресурсу та залежність розподілу між місцевими бюджетами від центральних органів виконавчої влади.
Асоціація міст України з метою мінімізації ризиків та надання дієвих інструментів органам місцевого самоврядування щодо зменшення обсягів нелегального продажу тютюнових виробів, тютюну та/або промислових замінників тютюну у оптовій та/або роздрібній торгівлі пропонує надати доступ органам місцевого самоврядування до бази даних ДПС «Податковий блок» на виконання діючих норм пп.12.3.3 п.12.3 ст. 12 Податкового кодексу України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)