11 / Вересень, 2020
Асоціація міст України надала парламентському Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування висновок щодо законопроєкту  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування» (№3875 від 16.07.2020).
Висновок АМУ  підготовлено за підсумками опитування, в якому взяли участь 101 виконавчий орган сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю.
Органи місцевого самоврядування добре сприйняли пропозицію щодо збереження та розширення здобутків децентралізації в частині закріплення повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад з питань державного містобудівного контролю щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1), середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, розташованих у межах відповідних населених пунктів (крім стратегічних для держави об’єктів та об’єктів з високим екологічними ризиками). Хоча відразу виникає питання, чому лише у межах населених пунктів, якщо Урядом вже сформовані території територіальних громад і декларується запровадження повсюдності місцевого самоврядування?
Разом з тим АМУ у ході опитування отримала від органів місцевого самоврядування велику кількість зауважень до законопроєкту, які свідчать про наявність суттєвих недоліків, багатьох технічних неузгодженостей, а також про незрозумілість і дискусійність певних ініціатив. Громади не сприймають неіклюзивність чергової спроби реформувати містобудування. Адже саме вони безпосередньо застосовують це законодавство на практиці і можуть надати фахову експертизу щодо збереження балансу між приватними, самоврядними та державними інтересами.
Асоціація міст України надіслала Комітету зауваження (завантажити).
Значна частина зауважень стосується редакційних уточнень, що свідчить про неналежну якість законопроєкту. Асоціація міст України висловила готовність долучитися до розробки якісного законодавчого акту, який стане черговим кроком вперед у містобудуванні, а не створить нові проблеми для галузі та місцевого самоврядування.
АМУ висловила позицію, що законопроєкт №3875 необхідно повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)