19 / Квітень, 2017
Асоціація міст України розглянула проект Закону України (доопрацьований) «Про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форми власності» (№ 2721).
Законопроектом пропонується ввести мораторій на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форми власності, що передбачає безпосередню ліквідацію загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форм власності; реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів, що призводить до зміни їх головного призначення та/або скорочення кількості працівників; інші форми реорганізації, об’єднання, направлені на скорочення кількості загальноосвітніх навчальних закладів; а також зниження ступеня загальноосвітнього навчального закладу.
Асоціація міст України підтримує в цілому необхідність збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів та потребу соціального захисту педагогічних працівників. Поряд із тим, проаналізувавши зміст законопроекту, висловлює такі зауваження.
Відповідно до статей 29 та 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» управління комунальними загальноосвітніми навчальними закладами перебуває в межах компетенції органів місцевого самоврядування. Норми законопроекту суперечать підпункту 1 пункту «а» статті 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у частині управління майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад, та є прямим втручанням у їхню діяльність. Окрім того, введення мораторію на реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів зробить неможливим реалізацію Урядової концепції реформування Нової української школи, а також гальмуватиме створення освітніх округів із метою забезпечення умов для учнів загальноосвітніх навчальних закладів в отриманні якісних освітніх послуг.
Асоціація міст України просить Комітет Верховної Ради з питань освіти і науки відхилити проект Закону України (доопрацьований) «Про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форми власності».

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)