16 / Червень, 2020
На розгляді у парламентському Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування знаходиться проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» №3650 від 15.06.2020. Асоціація міст України не підтримує цей проект Постанови і свої висновки та пропозиції направила у профільний Комітет.
Запропонований Кабінетом Міністрів України проект адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня не вирішує головну проблему – великі диспропорції між адміністративно-територіальними одиницями за чисельністю населення. Так, різниця в чисельності населення між найбільшим (Харківський район – 1,7 млн осіб) та найменшим (Щастинський район – 82 тис осіб) районами складає більше ніж 20 разів. Крім цього, включення міст обласного значення до складу районів ускладнить систему управління територіями, адже додатково на цих територіях діятимуть нові органи – районна рада та районна адміністрація.
Асоціація міст України наголошує, що положення Постанови несуть загрози порушення функціонування бюджетної системи в цілому і бюджетних відносин у містах обласного значення та районів зокрема.
АМУ вважає, що питання зміни адміністративно-територіального устрою повинно розглядатися одночасно зі змінами до бюджетного законодавства із розмежуванням доходів і видатків між відповідними рівнями місцевого самоврядування.

Нагадаємо:
1 червня АМУ не погодила проєкт Постанови Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів", розроблений Мінрегіоном.
12 червня Правління АМУ  не підтримало пропоноване Урядом укрупнення районів.
12 червня на засіданні Кабінету Міністрів України Олександр Слобожан озвучив позицію Правління АМУ.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)