13 / Листопад, 2017
На розгляді у Комітеті перебуває проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо забезпечення фінансування професійно-технічної освіти з державного бюджету України)» (№ 7268).
Законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України в частині повернення державного фінансування закладів професійно-технічної освіти. Асоціацією міст України проаналізовано звернення міст - обласних центрів щодо видатків на утримання таких закладів. Зокрема, для бюджетів міст зазначені видатки є значними. Наприклад, у м. Миколаєві у 2017 році вони склали 109,9 млн. грн., у м. Чернігові – 70,0 млн. грн., тощо. При цьому функції з управління самими навчальними закладами передано виключно на рівень області, а здобувати освіту у закладах професійно-технічної освіти продовжують учні не лише з міст, де вони розташовані, а з різних регіонів України. Зокрема, у закладах м. Миколаєва кількість іногородніх учнів перевищує 50%, м. Чернігова – 61%. Окрім того, заклади професійно-технічної освіти потребують оновлення матеріально-технічної бази, що додатково перевантажує бюджети міст.
Зважаючи на вище зазначене, Асоціація міст України звернулась із проханням до Комітету невідкладно розглянути та підтримати проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо забезпечення фінансування професійно-технічної освіти з державного бюджету України)».
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)