09 / Листопад, 2016

На засіданні Кабінету міністрів України 9 листопада 2016 року ухвалено поданий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України проект постанови Уряду «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957». Цією постановою приведено у відповідність до економічно обґрунтованого рівня розмір мінімальних цін на алкогольні напої.

АМУ неодноразово зверталася до Уряду, Міністерства фінансів та Міністерства економрозвитку, обстоюючи інтереси територіальних громад, щодо недопущення значних втрат місцевих бюджетів внаслідок зростання тіньового сектору ринку алкогольних напоїв.

Зокрема, збереження мінімальних роздрібних цін на рівні 2014 року загрожувало в 2017 році втратами для бюджетної системи більше 5 млрд грн, в тому числі для місцевих бюджетів – більше 500 млн грн внаслідок недоотримання акцизного податку з роздрібних продажів алкоголю.

Асоціація міст України висловлює вдячність Прем'єр-міністру України В. Гройсману, Першому віце-прем’єр-міністру — Міністру економічного розвитку і торгівлі С. Кубіву, Президенту Українського союзу промисловців і підприємців А.Кінаху, а також галузевим асоціаціям виробників за конструктивну позицію та підтримку зусиль Асоціації щодо зміцнення фінансової бази місцевого самоврядування в Україні.

Нагадуємо, одним з джерел фінансової самостійності територіальних громад у процесі децентралізації є акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів, за рахунок надходжень якого здійснюється фінансування видатків місцевих бюджетів соціального та економічного спрямування.

Про дії АМУ щодо захисту інтересів громад у питанні збереження доходів місцевих бюджетів від акцизного податку читайте за посиланнями: 

Доходи місцевих бюджетів можуть значно скоротитись внаслідок зростання тіньового сектору ринку лікеро-горілчаних виробів

ДФС підтримує зусилля АМУ, спрямовані на зміцнення доходної бази місцевого самоврядування

Асоціація стурбована через ймовірне скорочення доходів місцевих бюджетів

Міністерство фінансів та Міністерство економічного розвитку і торгівлі підтримали зусилля Асоціації міст України, спрямовані на зміцнення фінансової автономії місцевого самоврядування

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)