22 / Січень, 2021
22 січня відбулося чергове засідання Робочої групи Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з підготовки до другого читання законопроєкту №3475 "Про адміністративну процедуру". Позицію Асоціації міст України представляла експертка з правових питань Інна Скляр.
На засіданні учасники розглянули правки до останніх розділів – "Строки та офіційне засвідчення в адміністративному провадженні" і "Прикінцеві та перехідні положення". За результатами обговорення було запропоновано змінити розташування даного розділу і врахувати його як третій. Основна дискусія зосередилась навколо застосування принципу мовчазної згоди, а саме якщо рішення за скаргою на адміністративний акт не доводиться до відома особи, яка подала скаргу, у строк, визначений законом, скарга вважається повністю задоволеною з дня, наступного за днем закінчення зазначеного строку. Дане положення знайшло свою підтримку лише у тій частині, якщо це  прямо передбачено в інших  законах.
Також Асоціація міст України застерегла проти впровадження статей про моніторинг, який фактично включатиме збір, обробку та аналіз даних за встановленими показниками, розробку заходів щодо підвищення рівня якості адміністративної процедури, звітність та оприлюднення результатів моніторингу на органи місцевого самоврядування.
І одне з найдискусійніших питань – це набрання чинності та встановлення строку для приведення у відповідність із законом «Про адміністративну процедуру» іншого законодавства. Нажаль, пропозиція АМУ щодо відтермінування набрання чинності  для органів місцевого самоврядування не була підтримана.
Усі правки опрацьовано. Планується ще одна "фінальна" зустріч для опрацювання вже кінцевої версії перед розглядом на комітеті.
Ознайомитися з таблицею правок можна за посиланням. 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)