07 / Листопад, 2019

Сьогодні, 7 листопада 2019 року, під модеруванням державного експерта з питань забезпечення якості освіти Олени Ліннік відбулась робоча нарада в Міністерстві освіти і науки України з розроблення проєкту професійного стандарту за професією «Вчитель закладу загальної середньої освіти». Участь у засідання взяли представники міністерства, науковці, керівники закладів освіти, міжнародні партнери. Позицію Асоціації міст України представляла аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.

  

Професійний стандарт визначить вимоги до професії учителя, окреслить його основні трудові функції та складові його компетентностей. Глибоко переконана, що стандарт має ґрунтуватися на академічній автономії вчителя, мотивації його підвищувати кваліфікацію, створенні умов для побудови діалогу з учнем, батьками учня, колегами. Специфіка цього документа полягає у тому, що розроблення його змісту належить до компетенції Міністерства освіти і науки України, а затверджувати його буде Міністерство соціальної політики України.

Нагадуємо, що перший професійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» був затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 10.08.2018 року № 1143. Імовірно, після розроблення проєкту професійного стандарту за професією «Вчитель закладу загальної середньої освіти» і до цього стандарту будуть внесені зміни.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)