20 / Січень, 2021
19 січня 2021 року відбулося друге засідання Секторальної робочої групи з питань децентралізації та регіонального розвитку щодо розроблення Державної програми сприяння опануванню державної мови. Зустріч проходила в режимі онлайн. Асоціацію міст України на заході представляла аналітик з питань освіти Тетяна Куценко.
Учасники: представники Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства освіти і науки, Національної комісії зі стандартів державної мови, НАДС, громадських організацій – організаторів курсів української мови, Телерадіокомпанії «Суспільне», а також Уповноважений із захисту державної мови.
У ході роботи було напрацьовано логічну модель Державної програми сприяння опануванню державної мови, уточнено визначені на попередній зустрічі операційні цілі та завдання до кожної з трьох стратегічних цілей Програми. Також організатори окреслили вимоги до визначення показників, за якими будуть відслідковуватися виконання кожної з цілей програми відповідно до моніторингового плану. Після чого учасники визначили перелік кількісних та якісних показників відслідковування результативності згідно цілей верхнього рівня Програми.
Завдяки плідній роботі під час засідання найближчим часом буде затверджена Програма, яка передбачає створення для дорослого населення України різних можливостей для вивчення української мови: відкриття курсів вивчення української мови, в тому числі онлайн-курсів, створення інформаційного порталу, на якому будуть зібрані усі матеріали та інформація про курси, модернізацію методик викладання української мови, оновлення словників та довідкової літератури, підтримку та стимулювання роботодавців у сприянні вивченню української мови працівників та інше.
Нагадаємо, 22 грудня 2020 року АМУ долучилася до роботи першоїго засідання робочої групи з підготовки Державної програми сприяння опануванню державної мови.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)