11 / Червень, 2021

11 червня аналітик у сфері місцевих фінансів Тетяна Палійчук взяла участь в обговоренні реформування врядування та фінансів органів місцевого самоврядування в рамках VIIІ Форуму місцевого самоврядування
Т. Палійчук наголосила, що наміри щодо подальшого зміцнення фінансової спроможності місцевих бюджетів, відображені у Бюджетній декларації на 2022 - 2024 роки, має бути підкріплений реалізацією вже у 2021 році практичних кроків, серед яких, зокрема, такі:

  • Зміна механізму зарахування надходжень ПДФО до бюджетів громад шляхом переорієнтації сплати податку за місцем розташування виробничих потужностей і прийняття законопроєктів №5244-3 та №5364.
  • Збільшення частки зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад і ухвалення відповідних законопроєктів №5066 та №5066-1, які розроблялися за участі АМУ і передбачають збільшення з 2022 року відсотку зарахування ПДФО до бюджетів громад до 65%. Це має забезпечити отримання додаткового фінансового ресурсу для громад загальним обсягом 11,1 млрд гривень.
  • Удосконалення системи горизонтального вирівнювання податкоспроможності бюджетів місцевого самоврядування і внесення змін до Бюджетного кодексу, якими змінити оновити механізм вирівнювання шляхом зменшення реверсної дотації із 50 до 20% з метою подальшого стимулювання місцевого економічного розвитку та збільшення базової дотації із 80 до 100% для усунення невідповідності витратних зобов’язань та фіскальних повноважень відповідних рівнів управління.

Аналітик висловила сподівання на реалізацію зазначених кроків і підтримку більшості народних депутатів щодо ухвалення відповідних законопроєктів. 

Нагадаємо, 22 квітня 2021 року Правління Асоціації міст України Правління АМУ підтримало законопроєкти щодо збільшення та справедливого зарахування частки ПДФО до місцевих бюджетів.

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)