08 / Грудень, 2021
Сьоме поглиблене дослідження у сфері місцевого самоврядування в Україні було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI).
Це щорічне опитування дає всебічний  аналіз ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг. Опитування проводилось у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Дані були зібрані з 12 травня по 3 червня 2021 року за допомогою face-to-face інтерв'ю.
Результати опитування свідчать, що жителі міст задоволені місцевим самоврядуванням, адже підтримка міських голів та міських рад зростає.
У декількох регіонах громадяни дуже  схвалюють управління містом. А більшість громадян в 11 містах переконані, що їхнє місто рухається у правильному напрямку. Мешканці відзначають високу якість місцевих послуг та задоволеність діями місцевої влади.
Так,  в середньому підтримка діяльності міської ради як інституту влади за 6 років зросла з 30% до 46%, підтримка інституту міського голови - зросла з 35% до 59%.
Найвищий рівень підтримки діяльності мера і міської ради демонструють такі міста:
Хмельницький (76 та 87% відповідно)
Тернопіль (76 та 82%)
Чернігів (75 та 84%)
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)