Жителі громад Чернігівщини вимагають запровадити безполітну зону над Україною

11 / Березень, 2022
Депутати та жителі Чернігівської області у кожній громаді збирають підписи під зверненнями до лідерів США, Франції, Німеччини та інших країн НАТО. Прохання – запровадити безполітну зону над Україною. Адже останні кілька днів Чернігів практично безперервно обстрілюють з повітря. А на місці падіння ворожого Су-34 знайшли нерозірвані бомби ФАБ-500.
Саме внаслідок удару з повітря по житловому масиву у центрі Чернігова та по місцевим школам 3 березня загинуло щонайменше 47 осіб.
«Наразі значна кількість громад вже підписали на електронною поштою надіслали звернення про закриття неба над Україною урядам та парламентам країн-членів НАТО. Це, зокрема, Ніжинська, Прилуцька, Бахмацька, Борзнянська, Батуринська, Коропська, Сосницька Добрянська, Плисківська, Новгород-Сіверська, Вертіївська, Менська громади та інші. Нажаль частина громад не можуть зібрати сесії і підготувати відповідні звернення через бойові дії, просування та тимчасову дислокацію російських окупаційних військ», – зазначив Микола Силенко, виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ.
Підписи зібрали і депутати та жителі села Киїнка, яке російська армія практично стерла з лиця землі реактивною артилерією.
«Тисячі загиблих та поранених дітей, жінок, літніх людей, зруйновані лікарні, школи, дитячі садки – така ціна зволікання з закриттям неба», – йдеться у зверненні.
«Російська агресія – це війна проти українського народу, який став на захист свободи, ворог хоче знищити не лише українську незалежність, він знижує українців, як націю. Забрані життя наших громадян і причини руйнувань завдані здебільшого нальотами військової авіації та ракет, що безпощадно б’ють по українській території», –  йдеться у зверненні Добрянської громади.
Відеозвернення з проханням запровадити безполітну зону записали низка очільників органів самоврядування області: Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, Корюківський міський голова Ратан Ахмедов, у тому числі й Андрій Богдан, голова окупованої території Городнянського громади.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)