Земельні питання обговорили на практичній сесії у Полтавському РВ АМУ

28 / Вересень, 2021
28 вересня у Полтавському РВ АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управління земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Захід організований в рамках спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
Про актуальність обраної теми свідчить кількість учасників, які приїхали на сесію – це близько 50 представників органів місцевого самоврядування: голови громад, їх заступники, фахівці земельних, юридичних відділів.
Сесію відкрила виконавча директорка Полтавського РВ АМУ Галина Безносик. Вона зазначила: "Асоціація міст України спільно з ДЕСПРО проводить низку практичних сесій у всіх регіональних відділеннях країни. Питання, які будемо розглядати сьогоджні, є надзвичайно актуальними та важливими для громад, адже земельна реформа, ринок землі поставив перед органами місцевого самоврядування нові виклики. А питання ефективного управління земельними ресурсами нині на першому плані".
  
Спікерами заходу виступили: заступник директора-начальник управління судової роботи та контролю Юридичного департаменту Полтавської ОДА Олена Гуленко і начальник відділу Прозорро, продажі Департаменту електронних аукціонів Вікторія Михайленко.
О. Гуленко розповіла: "Закон 1423-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» називають земельною Конституцією, тому що він вносить зміни у шість Кодексів та 24 Закони України. За всю історію незалежності нашої країни – це найбільший правовий акт, який вносить зміни, що регулюють сферу земельного законодавства. Цей Закон також називають земельною децентралізацією, оскільки згідно з ним громадам передається велика кількість повноважень на місця".
У своїй доповіді спікерка розповіла про практичні аспекти реалізації даного закону, а також зупинилася на питанні передачі земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад та подальші кроки громад з метою ефективного управління земельними ресурсами.
В.Михайленко зосередила увагу присутніх на особливостях проведення земельних електронних торгів з реалізації земельних ділянок (або прав на них) комунальної власності у формі аукціону у зв’язку із прийняттям Закону України 144-ІХ. Вона розповіла покроковий алгоритм роботи місцевої ради з електронними аукціонами.
Наприкінці практичної сесії учасники мали змогу отримати відповіді на всі питання, які виникли в ході заходу, а також обмінялися досвідом.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)