Земельне законодавство як фундамент стабільного розвитку громад, - тема регіональної платформи у Чернівецькому РВ АМУ

15 / Травень, 2018
11 травня 2018 року у Чернівецькому РВ АМУ відбулось засідання регіональної платформи з діалогу щодо розвитку місцевого самоврядування на тему: «Земельне законодавство як фундамент стабільного розвитку громад в контексті децентралізації громад».
Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує АМУ за підтримки USAID.
В засіданні платформи взяли голови громад-членів Чернівецького РВ АМУ,  народні депутати М.Федорук та В.Амельченко, голова облради І.Мунтян, керівник апарату обласної держадміністрації О.Стецевич, регіональні консультанти АМУ.
 
Під час засідання обговорено проблемні питання реалізації чинного земельного законодавства в контексті децентралізації та актуальність прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації та удосконалення законодавсва, яке забезпечує стабільний розвиток ОТГ. Зокрема, голови об’єднаних громад звернули увагу народних депутатів на доцільність внесення ряду змін до нормативних актів, зокрема, щодо перерахунку освітньої субвенції (якої багатьом громадам не вистачає),  та на складні взаємовідносини з Укрзалізницею, яка неохоче сплачує за оренду землі.
Народний депутат Микола Федорук відзначив: «Громади, отримавши землі за межами населених пунктів, повинні приступити до розробки планів розвитку території». Він також позитивно оцінив прийняття Верховною Радою закону про приєднання до міст обласного значення. «Великі міста не повинні бути затиснені ОТГ, а мати можливість для розвитку. Відтепер Чернівці та Новодністровськ мають можливість доєднувати сусідні сільські ради. Таке об'єднання буде взаємовигідне. Села отримають доступ до міської інфраструктури, міста  - можливість просторового розвитку». Народний депутат Василь Амельченко  висловився за найшвидше прийняття парламентом закону, який розблокує передачу всіх земель за межами населених пунктів ОТГ. Наразі вони отримують тільки землі сільськогосподарського призначення.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)