Збільшення відсотку надходження ПДФО до місцевих бюджетів дозволить гірським громадам стати заможними - О.Слобожан на конференції "Карпати-30"

09 / Липень, 2021
9 липня 2021 року Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у конференції «Карпати - 30», яка проходила у с. Нижнє Солотвино Закарпатської області.
Конференція стала дискусійним майданчиком для обговорення актуальних проблем розвитку гірських територій Українських Карпат та координації зусиль щодо формування перспектив і напрямків розвитку гірських територій у перспективі до 2030 року. 
Участь у заході взяли заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря, народні депутати України Віталій Безгін, Володимир Іванов, Олександр Аліксійчук, Іван Крулько, В'ячеслав Рубльов, Михайло Лаба, голови обласних адміністрацій та обласних рад карпатського регіону, виконавча директорка Асоціації "Єврорегіон Карпати - Україна" Галина Литвин. 
 
  
  
На конференції обговорено Стратегію для Карпат.
Також в рамках заходу відбувся відкритий діалог з народними депутатами про виклики та можливості для громад у контексті реформи адміністративно-територіального устрою. Модератором виступив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан
 
Гірські територіальні громади – це особливі території, які потребують особливої уваги. Бюджетні установи через специфічний ландшафт дуже часто розкидані і ім потрібне більше фінансування. Другим викликом є те, що наразі все ще відсутній спеціальний закон, який надавав би преференції як у бюджетній сфері, так і в управлінні. Натомість, якщо передати адміністрування місцевих податків і зборів на місця, а також збільшити відсоток надходжень з ПДФО, громади можуть стати заможними та подолати ті виклики, з якими наразі стикаються, - сказав Олександр Слобожан. 
 
Під час конференції було оголошено підсумки Конкурсу карпатських громад і розглянуто перспективи програм транскордонного співробітництва на 2021-2027рр. 
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)