Збільшення до 65% відрахування ПДФО у бюджети громад дозволить їм самостійно розвивати культурну складову, - О.Слобожан на конференції у Тульчині

30 / Серпень, 2021
27 серпня  Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан відвідав місто Тульчин Вінницької області та взяв участь у конференції «Культурний ресурс - нова парадигма розвитку громад».
Учасники  заходу - мери і начальники відділів культури та туризму органів місцевого самоврядування із більш ніж 40 громад з Вінничини, Сумщини, Чернігівщини, Львівщини, Рівненщини та Київщини.
  
Спікерами виступили народні депутати України Лариса Білозір, Микола Кучер, Євгенія Кравчук, директорка ДП «Український центр культурних досліджень» Ірина Френкель.
Голова Тульчинської громади Валерій Весняний привітав учасників та подякував усім, хто свого часу повірив в ідею Операфесту, адже минулий фестиваль зібрав у Тульчині понад 80 тисяч глядачів. «Моя мрія - зробити Тульчин туристичною перлиною та зберегти культурну спадщину нашої громади», - сказав він.
Лариса Білозір зазначила: «Операфест зумів привернути увагу до маленького містечка Тульчин, зробивши його відомим не лише в Україні, а й в усій Європі. Це унікальний досвід, який необхідно переймати та впроваджувати в інших громадах».
Микола Кучер звернувся до представників громад: «Ваші громади мають створювати умови для розвитку культури та туризму, адже це і є розвитком економіки. У Тульчині все почалося з ідеї. Звичайно, були сумніви, чи стане зрозумілим високе мистецтво в малому містечку, але емоції переважили і Операфест став щорічним. Шукайте те, що даруватиме позитивні емоції, і це стане вашим капіталом!»
Євгенія Кравчук наголосила: «Вперше за 30 років Незалежної України розпочалась Президентська програма "Велика реставрація" архітектурних пам'яток національного та місцевого значення. Саме ці об'єкти мають бути туристичними магнітами, адже це також приверне увагу інвесторів і наповнить бюджети громад. Також держава пропонує створювати на місцях Центри культурних послуг і виділила для цього субвенцію 200 млн грн,  також створює цільові фонди для громад - щоб туристичний збір акомулювався на місцях. Це ті ресурси, які необхідно залучати».
Ірина Френкель зазначила, що лише колаборація державних установ та бізнесу призводить до реалізації таких чудових проєктів, як Операфест у Тульчині. «Мистецька інвестиція допоможе ідентифікувати не лише вашу громаду, але й усю націю. В умовах пандемії подорожі малими містами стали надпопулярними. Музеї мають бути диджіталізованими. Спочатку про вас прочитають в інтернеті, а тоді туристи приїдуть до вас».
Олександр Слобожан у виступі наголосив: «Часто нарікають, що культуру фінансують за остаточним принципом. Позиція Асоціації міст України – потрібно збільшити до 65% відсоток ПДФО, який надходить до місцевих бюджетів, і громади самостійно вирішуватимуть власні проблеми, відповідно й питання фінансування культури буде збалансовано».
Досвідом щодо розвитку культури і туризму, проведення культурних подій поділилися Олег Вольський, мер Жовкви Львівської області, та Юрій Бова, мер Тростянця Сумської області.
Слід зазначити, що усі спікери та учасники відзначили успішний досвід Тульчина щодо відродження культурної спадщини та започаткування нового традиційного заходу.
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)