16 / Листопад, 2023

15 листопада 2023 року, в рамках Марафону громад у Варшаві (Польща) на 2-й міжнародній виставці-форумі «ReBuild Ukraine», співорганізатором якого є Асоціація міст України, свої проєкти відбудови, реконструкції та модернізації об’єктів соціальної, транспортної та критичної інфраструктури представили такі українські громади:

- Дніпро,

- Одеса,

- Вінниця,

- Миколаїв,

- Тростянець (Сумська область),

- Житомир,

- Білгород-Дністровський (Одеська область).

Володимир Міллер, заступник Дніпровського міського голови з питань діяльності виконавчих органів, директор департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради, розповів про потужності та соціально-економічний потенціал громади, про обсяги руйнувань, спричинені вторгненням рф, про надання прихистку та соціалізацію внутрішньо переміщеним особам. Презентував проєкти відбудови, зокрема модернізації ділянок трамвайних колій, реконструкції системи водопостачання та водовідведення, будівництва індустріального парку.

Павло Вугельман, заступник Одеського міського голови, розповів про економічний, транспортний, туристичний та культурний розвиток громади, про руйнівні наслідки від постійних обстрілів міста військами рф. Представив проєкти відбудови соціальної та критичної інфраструктури, зокрема створення навчально-реабілітаційного центру для дітей, які постраждали від агресії рф, будівництва міжнародного виставкового центру.

Сергій Моргунов, Вінницький міський голова, розповів про комплексний план розвитку територіальної громади до 2030 року, що включає забезпечення комфортних умов проживання у громаді, інтеграцію внутрішньо переміщених осіб, посилення використання зеленої енергетики, розбудову транспортної мережі, розвиток релокованого бізнесу та індустріальних парків. Презентував проєкти відбудови аеропорту, будівництва реабілітаційного комплексу і створення культурного та бізнес-центрів.

Олександр Сєнкевич, Миколаївський міський голова, розповів про потужності та потенціал індустріального міста Миколаїв, стан інфраструктури громади в умовах збройної агресії рф, досвід співпраці з міжнародними партнерами щодо відновлення. Представив проєкти відбудови інфраструктури громади, спрямовані на забезпечення сталого розвитку, створення нових робочих місць, збереження довкілля, активізації бізнес-процесів, детально презентував проєкт створення інноваційного простору у громаді.

Юрій Бова, Тростянецький міський голова, розповів про руйнівні наслідки для громади від тимчасової окупації та проведення активних бойових, спричинених повномасштабною російською агресією. Зазначив, що громада не припиняла та працює над відновленням життєдіяльності, відтак 95% жителів повернулись до громади, а також прихисток у громаді знайшли внутрішньо переміщені особи.  Презентував проєкти щодо модернізації очисних споруд, створення освітніх та бізнес-хабів, будівництва молодіжного центру, реконструкції освітніх та медичних закладів, створення мультифункціонального реабілітаційного центру для військовослужбовців. Розповів про відновлення та поступовий розвиток бізнесу на території громади.

Олександр Шевчук, заступник Житомирського міського голови, представив інтегрований план розвитку громад до 2030 року, кроки щодо переходу на відновлюваній джерела електроенергії та скорочення вуглецевих викидів, про пошкодження інфраструктури, спричиненні збройною агресією рф, та відзначив, що громада практично відновила пошкоджені об’єкти. Представив проєкт будівництва теплоенергоцентралі, модернізації каналізаційних та очисних споруд, будівництва сонячних електростанцій, створення реабілітаційного та онкологічного центрів.

Віталій Граждан, Білгород-Дністровський міський голова, відзначив, що громада відкрита до співпраці у питанні відновлення пошкодженої війною інфраструктури. Презентував проєкти відбудови зі створення реабілітаційного центру, модернізації медичного обладнання у закладах охорони здоров’я, будівництва нового приймального відділення лікарні.

 

Модератор, Наталія Лазаренко, менеджер з міжнародної діяльності  Асоціації міст України, розповіла про роботу Асоціації міст України, зокрема зі сприяння звільненню очільників громад із російського полону, про нові виклики, що постали перед органами місцевого самоврядування в умовах війни, наголосила на діяльності Асоціації щодо відбудови України.

 

Про перший день Марафону можна прочитати  за посиланням.

https://auc.org.ua/novyna/vidbuvsya-pershyy-den-marafonu-gromad-u-varshavi

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)