23 / Квітень, 2019
Міністерство молоді та спорту України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 № 1014 «Про затвердження типових положень про молодіжний центр та про експертну раду при молодіжному центрі» розробило проект наказу «Про затвердження Примірних штатних нормативів чисельності працівників молодіжних центрів». Документом передбачалося, що ці штатні нормативи будуть обов’язковими для молодіжних центрів, фінансове забезпечення на утримання яких здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Асоціація міст України підтримала встановлення примірних штатних нормативів, які рекомендовано використовувати органам місцевого самоврядування. В той же час, АМУ не підтримала обов’язковість їх застосування. Так, відповідно до статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» право комунальної власності –  це право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування. Кожен орган місцевого самоврядування, зважаючи на особливості та потреби територіальної громади, в межах можливостей місцевого бюджету самостійно визначає форму, структуру та штат комунальних підприємств, установ та організацій. АМУ вважає, що затвердження обов'язкового до виконання примірного штатного розпису порушує принципи економного володіння майном та може призвести до недоцільних додаткових видатків з місцевих бюджетів.
Мінмолодьспорт врахувало позицію АМУ та видало Наказ №1648 від 02.04.2019 «Про затвердження Примірних штатних нормативів чисельності працівників молодіжних центрів», яким рекомендовано органам місцевого самоврядування застосовувати Примірні штатні нормативи чисельності працівників молодіжних центрів.
Нагадуємо, Уряд постановою від 20 березня 2019 р. № 246 вніс зміни до Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, доповнивши його новим розділом XXXVII «Молодіжні центри державної та комунальної форми власності».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)