15 / Вересень, 2021
15 вересня Уряд затвердив План заходів щодо реалізації Концепції створення та розвитку системи раннього втручання на період до 2026 року (План). План передбачає виконання низки заходів, спрямованих на створення та розвиток системи раннього втручання та реалізацію права дітей з порушеннями розвитку або у яких існує ризик виникнення таких порушень і їхніх сімей на отримання послуги раннього втручання, що сприятиме повноцінному розвитку дитини в сім’ї та її успішній соціалізації.
Один із заходів плану є вивчення питання щодо утворення центрів (служб, відділень) раннього втручання на базі діючої мережі закладів, що, зокрема, передбачає забезпечення їх кадрової, інформаційної, технічної спроможності за рахунок фінансування з державного бюджету. Первинна редакція проєкту Плану передбачала зазначене фінансування за рахунок місцевих бюджетів, проте Мінсоцполітики врахувало пропозиції АМУ щодо відповідальності держави (лист АМУ). Таке рішення є надзвичайно важливим для територіальних громад, оскільки за розрахунками АМУ вартість впровадження системи раннього втручання в Україні становить приблизно 1,4 млрд грн щорічно.
Окрім того, низка заходів Плану передбачається реалізовувати за участі всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)