Завдання місцевої влади - підвищити якість управління на місцях, - В.Гройсман

06 / Жовтень, 2016

Отримавши усі необхідні можливості, ресурси та інструменти в результаті децентралізації, органи місцевої влади мають підвищувати якість управління на місцях. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками Асоціації міст України у четвер.

"Я глибоко переконаний у тому, що при ефективному використанні тих можливостей, ресурсів і інструментів, які є сьогодні, ви можете ефективно вирішувати місцеві проблеми і робити це, впроваджуючи найкращі європейські практики. Разом з тим, я вважаю, що сьогодні є величезне завдання - підвищити рівень якісного управління на місцях, формування середньострокових стратегій", - заявив Володимир Гройсман.

Голова Уряду зауважив, що в результаті побудови ефективної системи врядування люди мають відчути позитивні зміни. Усі компоненти для такого успіху у місцевої влади є, підкреслив він.

"Маємо об'єднувати зусилля для того, щоби ця система була якомога ефективнішою і,  найголовніше, щоби люди на місцях відчували зміни. Заради того і робиться зміна системи, яка дає вам і повноваження, і фінансові ресурси, і можливості для того, щоб ви реалізували завдання", - зазначив Володимир Гройсман.

Зокрема, Уряд та Асоціація міст мають співпрацювати над низкою питань у Парламенті. За його словами, є ініціативи, що потребують зрушення з місця. Для цього необхідне формування пакету необхідних рішень, які не є популістичними, а є професійні та спрямовані на пришвидшення розвитку місцевого самоврядування.

Прем’єр-міністр наголосив, що питання розвитку місцевого самоврядування є у повному пріоритеті діяльності Уряду та його особисто.

"Я є абсолютним, стовідсотковим партнером місцевого самоврядування, міських голів, міських рад, сільських, селищних, обласних, районних у тому, щоби розвивати Україну", - підкреслив він.

Володимир Гройсман нагадав, що з 2014 року в країні було розпочато масштабну реформу місцевого самоврядування, децентралізації влади, фінансової децентралізації. Згодом реформа отримала потужну підтримку Президента України та Парламенту.

На сьогодні, за його словами, в Парламенті створено лобі місцевого самоврядування. Також Президент України готовий підтримувати проведення децентралізації і заходи з підтримки місцевого самоврядування.

У 2015, 2016 роках та проекті Бюджету на 2017 рік вдалося зберегти систему децентралізації, яка є досконалим інструментом розвитку територіальних громад України, зауважив Голова Уряду.

"Сьогодні можливо сказати, що децентралізація влади, передача повноважень на місця, фінансова децентралізація діє", - зазначив Володимир Гройсман.

"Від вас потрібне тільки єдине - ефективність у вашій діяльності. Наскільки ви будете ефективними, настільки держава буде вам допомагати і підтримувати", - зауважив він, звертаючись до міських голів.

Дивитися фотогалерею

За інформацією Урядового порталу  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)