14 / Березень, 2019
14 березня у Києві пройшов Круглий стіл «Гендерна рівність та відкрите урядування задля підсилення місцевої демократії», організований Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках Тижня Відкритого Врядування (11 – 17 березня 2019) і проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні».
У заході взяли участь представник Голови Асоціації міст України в Парламенті, народний депутат України Оксана Продан, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Керівник відділу Департаменту співпраці та зовнішніх відносин Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Маріте Морас, заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, Радник Міністра Кабінету Міністрів України Тарас Мельничук, Охтирський міський голова, член Конгресу Ігор Алексєєв, Первомайський міський голова Микола Бакшеєв (Харківська область), Первомайський міський голова Людмила Дромашко (Миколаївська область), Марганецький міський голова Олена Жадько, Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь, Миколаївський міський голова Олена Цикунова (Донецька область), а також начальники місцевих департаментів та управлінь, фахівці з питань гендерної рівності з Сербії, Великобританії та Іспанії, експерти Асоціації міст України і Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.
Цей захід організовано з метою інтеграції гендерного підходу в діяльність органів місцевого самоврядування в контексті відкритого урядування, сприяння забезпеченню гендерної рівності на місцевому рівні через покращення прозорості, залучення громадян, підзвітності та відповідальності органів влади.
Виконавчий директор АМУ О.Слобожан привітав учасників та відзначив, що зараз триває міжнародний Тиждень Відкритого Врядування. «На цьому заході зібралися не тільки ті, хто вірять, що можуть впливати на прийняття рішень центральної влади, а й ті, хто вже безпосередньо впливають на місцевому рівні через пропозиції або норми законодавства. Саме на подібних зустрічах народжуються ідеї, які переростають у цей потужний вплив. А функція Асоціації міст – донести до влади ці напрацювання та забезпечити імплементацію. Я вдячний вам за небайдужість та віру у те, що ви не тільки можете, а й реально впливаєте та змінюєте у себе на місцях якість життя», - сказав О.Слобожан.
Народний депутат України, представник Голови Асоціації міст України в Парламенті О.Продан відзначила, що питання гендерної рівності є важливим для Асоціації міст України. Вона розповіла про підтримку АМУ Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків. У 2018 році Асоціація міст України отримала статус партнера Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR) з питань впровадження Хартії, та започаткувала кампанію з підготовки міст-членів АМУ до підписання Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків. За минулий рік Хартію прийняли півсотні українських громад і цей процес продовжується. О.Продан наголосила на важливості продовження приєднання міст до Хартії. Народний депутат також відзначила, що у своїй діяльності в парламенті вона активно відстоює питання гендерної рівності та є членом МФО «Рівні можливості».
Робота круглого столу продовжилася тематичними сесіями, під час яких учасники обговорили актуальні питання впровадження принципів гендерної рівності у місцевому самоврядуванні та обміняються досвідом.
Проект «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Нагадаємо, 25 вересня 2018 року Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко та Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад (КМРВ) Ради Європи Андреас Кіфер підписали Меморандум про взаєморозуміння у реалізації проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» (читати більше тут і тут).
Метою Проекту є покращення якості місцевої демократії в Україні шляхом посилення інституційних структур та національних асоціацій в їх діяльності, спрямованій на впровадження принципів етики в процесі прийняття рішень та врядування, орієнтованого більше на залучення громадян, відповідальність та прозорість органів місцевого врядування.